Sport

Sot starton Liga e Parë me katër përballje interesante

Sot (e shtune) starton sezonin pranverore në Ligën e Parë, me katër ndeshje interesante të javës së 15-të, të Grupit A dhe B, shkruan Gazetasheshi.com

Në Grupin A padyshim ndeshja kryesore e kësaj dite pritet të jetë takimi në mes Malishevës dhe Vushtrrisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin me ‘bari sintetik’ në Malishevë.

Ndërsa, në po të njëjtin orar edhe në Klinë, pritet të zhvillohet një rivalitet i fortë në mes ish-skuadrave të Superligës, Dukagjini – Liria.

Kurse, në Grupin B vëmendja kryesore e ditës së shtune do të shkoj në kryeqytet, ku do të zhvillohet derbi lokal në mes 2-Korrikut dhe Flamurtarit. Ndërkohë, ndeshje interesante do të jetë edhe në Obiliq, ku KEK-u është nikoqir i Kikës.

Të gjitha takimet do të zhvillohen më fillim nga ora 13:00 dhe “Sheshi” do të ju raportoj në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Postime të ngjajshme
Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet

Sport

Pasi mposhtën Dritën dhe Llapin, Adenis Shala ka disa fjalë edhe për Prishtinën