Sport

Sot Shqipëria luan ndaj Uellsit

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Uellsit do të përballen sot.

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Uellsin në kuadër të një miqësore që do të zhvillohet sot, shkruan lajmi.net.

Ndeshja ndërmjet dy Kombëtareve do të zhvillohet sot duke filluar nga ora 18:00.

“Cardiff City Stadium” do të jetë nikoqir i këtij takimi ku djemtë “Kuq e Zi” i pret një test i madh, pasi Uellsi ka lojtarë të mirë.

Uellsi dëshiron ta harrojë humbjen kundër Francës të mërkurën në mbrëmje, ku mbetën pa një lojtar pjesën më të madhe të lojës.

Ndërkohë, Shqipëria po kërkon të optimizojë formën, në fakt fitorja e fundit pa pranuar gol ishte ndaj Uellsit 1-0 në shtator të vitit 2020.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”