Sport

Sot pritet debutimi i Hasanit në ekipin e Izraelit

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Hasani pritet që sot të debutoj me skuadrën e tij të re, Hapoel Kfar Saba.

Hasani para disa dite zyrtarizoi transferimin e tij në ekipin izraelit, pas largimit nga kampionati hungarez, transmeton IndeksOnline.

Sot klubi i Hapoelit zhvillon ndeshjen e Kupës ‘State’ ndaj MS Kafr Qasim. Takimi zhvillohet nga ora 13:00 dhe futbollisti kosovar, Florent Hasani mund të luaj disa minuta.

Kujtojmë që dje Hasani është stërvitur me klubin dhe është i gatshëm për lojë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë