Lajme

Sot përfundon procesi i rinumrimit të 1400 vendvotimeve

Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot pritet të përfundojë procesi i rinumërimit të 1,400 vendvotimeve për të cilat kishte vendosur Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Kështu ka bërë të ditur dje zëdhënësi i KQZ-së,Valmir Elezi në prag të përfundimit të këtij procesi.

Ndryshe, procesi i rinumërimit ka filluar pasditen e 13 nëntorit. Mesatarja e vendvotimeve të rinumëruara brenda një dite pune, pre orës 08:00 deri në mesnatë, ishte rreth 130 vendvotime.

Në anën tjetër Lëvizja Vetëvendosje është ankuar sërish në PZAP rreth 392 pakove me vota të ardhura nga jashtë për të cilat pretendon se kanë ardhur brenda afatit kohor.

Ky institucion deri të hënën pritet të vendos rreth këtyre votave para se të certifikohet rezultati final i zgjedhjeve që pritet të ndodhë gjatë javës së ardhshme.

Postime të ngjajshme
Lajme

Banorët e Dumnicës mbushin rrugët për të portestuar, kërkojnë të dalin nga karantina

Lajme

Detaje rreth gjendjes shëndetësore të foshnjës me koronavirus në Kamenicë

Lajme

Dëshmia e 66-vjeçarit shqiptar që mposhti koronavirusin

Lajme

Pas kërkesës së Thaçit për mandatarin e ri, reagon nënkryetarja e LVV’së