Lajme

Sot në Kosovë, dita më e nxehtë e javës

Mot i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë të mbajë edhe sot dhe nesër në vendin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot (e mërkurë) pritet të jetë maksimumi i temperaturave gjatë kësaj jave, ku merkuri në termometër parashihet të arrijë deri në 38 gradë celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, kujdes rrezeve direkte të diellit.

Të enjten pasdite nëpër disa territore të kufizuara paraqiten kushte për shi dhe stuhi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-38 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe e fortë nga drejtimi i juglindjes.

Nga e premtja e tutje përpos rigave të shiut parashihen edhe rënie të temperaturave.

Postime të ngjajshme
Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria

Lajme

Konfirmohet kandidimi i Arben Vitisë për kryetar të Prishtinës

Lajme

COVID-19: Infektiologët paralajmërojnë valën tjetër të pandemisë