Lajme

Sot mot me diell në Kosovë

Situata meteorologjike po vie drejt stabilizimit. Në Kosovë do të vazhdojë të mbizotërojë edhe sot mot me diell, ku temperaturat maksimale do të jenë mbi 15 gradë Celsius.

Do të ketë pak vranësira dhe intervale të gjata me diell.

Kjo situatë stabile paraqitet si pasojë e masave stabile të ajrit me presion të rritur atmosferik. Parashihet rritje si në fushat barike po ashtu edhe në ato termike.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Postime të ngjajshme
Lajme

Skënder Hyseni tregon se çfarë i tha Hotit në vesh gjatë takimit me Trumpin

Lajme

Këshilltari amerikan i Albinit: Jam krenar që punoj me Kurtin

Lajme

Diplomati shqiptar godet Kurtin për vizitën në Lezhë

Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende