Sport

Sot miqësorja, Kosova U21 – Gjilani

Në vazhdën e ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian 2023, Kombëtarja U21 e Kosovës do të zhvillojë sot një ndeshjes miqësore.

“Shpresat” e Kosovës për dallim nga herat e tjera, kësaj radhe përballë do të kenë një skuadër të Superligës së Kosovës.

Gjilani i trajnerit Ismet Munishi do t’i sfidojë “Dardanët” e rinj në këtë sfidë.

Ballafaqimi ndërmjet Kosovës U21 dhe Gjilani zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim nga ora 17:30.

Ndryshe, ballafaqimin e parë kualifikues ndaj Andorrës Kosova do ta luajë më 8 qershor, poashtu në Prishtinë.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89