Sport

Sot mësohet skuadra e dytë finaliste e Kupës së Kosovës

Sot (e mërkurë) do të mësohet skuadra e dytë finaliste në Kupën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Llapi dhe Prishtina zhvillojnë sot ndeshjen e dytë apo të kthimit në fazën gjysmëfinale.

Ndeshja e parë e zhvilluar në “Fadil Vokrri” ishte fituar 2-3 nga llapjanët, teksa ndeshja e sotme zhvillohet nga ora 15:00 në “Zahir Pajaziti”.

Skuadra që siguron sot kalimin për në finale, do të takohet me skuadrën nga Liga e Parë, Dukagjinin.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës