Sport

Sot luhet ndeshja e parë e javës së II-të në Superligën e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në Skënderaj, zhvillohet dueli i parë i javës së II-të, në IPKO Superligë, shkruan BlicMedia.

Drenica do jetë nikoqir i Llapit në kuadër të javës së dytë të Ipko Superligës, ndeshje kjo e cila zhvillohet nga ora 17:00 në stadiumin “Bajram Aliu” të Skënderajt.

Dy skuadrat i qasen ndeshjes pas dy rezultateve të ndryshme në javën e parë, Llapi mposhti Vushtrrinë kurse Drenica u mposht nga Feronikeli, andaj ndeshja pritet të jetë mjaft interesante dhe pritet të sjell futboll atraktiv, siç kanë prodhuar edhe ndeshjet e mëhershme ndërmjet këtyre dy skuadrave. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv