Sport

Sot Kosova – Suedia, në këtë televizion mund ta ndiqni ndeshjen

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll sot zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme ku ballafaqohet me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja zhvillohet nga ora 17:00 dhe në Prishtinë zbret Suedia, fituesen e katër titujve të Botës, katër të Evropës dhe të katër medaljeve të argjendta olimpike.

“Djemtë tanë janë të përkushtuar për të dhënë më të mirën e mundshme. Kjo kërkohet prej tyre.Të gjithë në përkrahje të Kombëtares së Kosovës.

Kosova – Suedia 17:00 në RTV 21”, ka shkruar faqja zyrtare e hendbollit.

Të kujtojmë Kosova këto eliminatore I nisi me humbje ku u mposht në Podgoricë nga Mali I Zi.

Postime të ngjajshme
Sport

Holanda – Kosova, formacionet zyrtare

Sport

Genc Nuza e ndanë drejtësinë në këtë super ndeshje

Sport

Lajmi i fundit: Operohet futbollisti i Dritës

Sport

Nxehtë edhe në Ligën e Parë – Ky është orari i plotë i dy grupeve!