Sport

Sot fillon Euro 2020, kjo është ndeshja e parë e Kampionatit Evropian

Sot (e premte) më 11 qershor 2021 fillon edhe zyrtarisht Kampionati Evropian i quajtur si Euro 2020 shkaku që duhej të zhvillohej vitin e kaluar, por pandemia e coronavirusit shtyu për një vit.

Pritej i erdhi fundi më në fund dhe kombëtaret, por edhe tifozët e futbollit sot do ta shijojnë nisjen zyrtare të Euro 2020.

24 kombëtare do të konkurrojnë mes njëra tjetrës në gjashtë grupe për trofeun shumë të çmuar të Kampionatin Evropian.

Sot (e premte) rrokulliset për herë të parë topi në ndeshjen hapëse të Euro 2020 mes Turqisë dhe Italisë.

Turqia dhe Italia janë pjesë e grupit A, ndërsa takimi pritet të fillojë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në Stadio Olimpico.

Tjetër ndeshje nuk ka në orar për ditën e sotme dhe e gjitha vëmendja do të jetë mes dy kombëtareve të njohura të futbollit.

Postime të ngjajshme
Sport

Esat Mala transferohet në Superligën e Turqisë, ja sa ka fituar Partizani nga largimi i tij

Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin