Sport

Sot dy çerekfinalet e radhës në Ligën e Kampionëve, nxehtë në Anfield

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve mbyllen sot, ku në program janë dy ndeshje.

Liverpooli pret në ‘Anfiled Road’ mbretërit e kësaj gare, Real Madridin.

Spanjollët e kishin fituar ndeshjen e parë me rezultat 3-1 dhe shihet si favorit për të kaluar tutje, por Liverpooli shpesh di të bëjë rikthime të mëdha.

Liverpool-Real Madrid | Liverpool vs Real Madrid Champions League preview: where to watch, predicted line-ups, team news | UEFA Champions League | UEFA.com
Ndeshja e dytë zhvillohet mes Borussia Dortmund dhe Manchester Cityt.

Në përballjen e parë fituan anglezët me rezultat 2-1.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?