Lajme

Sot bëhet varrimi viktimave që u vranë në “Mati 1”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot në orën 12:00 bëhet varrimi i të ndjerit Bashkim Mehmeti dhe në orën 13:00 varrimi i Mefail Rafunës, të cilët ndërruan jetë si pasojë e plagëve të marra pasditen e së enjtes, gjatë një përleshjeje me armë zjarri.

Ngjarja tragjike ndodhi në rrugën “Muharrem Fejza” në lagjen “Mati 1”, ku pos dy të ndjerëve mbetën të plagosur tre persona të tjerë (F. R., M. R. dhe G.R.).

Sipas mjekëve në QKUK, e rëndë mbetet gjendja e të plagosurve M. R. dhe G. R. Shefi i Klinikës Intensive, Shaqir Uka, ka thënë se dy nga të përfshirët në plagosjen me armë zjarri ditën e enjte në lagjen “Mati 1” janë akoma të shtrirë në QKUK. Sipas Ukës, gjendja e tyre është e rëndë, njëri nga plagosurit ka plagë në kokë e tjetri në gjoks.

Me urdhër të prokurorit kujdestar për implikim në tragjedinë e “Matit” janë ndaluar për 48 orë të dyshuarit me inicialet N. M., M. M. dhe F. R.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat