Sport

Sonte pas mesnate zhvillohen dy ndeshjet çerekfinale në Kupën e Amerikës

Në orët e para të së dielës (4 korrik) do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit çerekfinale në Kupën e Amerikës, shkruan Zeri.info.

Vëmendja kryesore pritet të jetë në ndeshjen mes Uruguait dhe Kolumbisë. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 00:00 në stadiumin “Nacional de Brasilia”.

Ndeshja tjetër zhvillohet nga ora 03:00 mes Argjentinës dhe Ekuadorit, me argjentinasit që vlerësohen favorit së paku në letër.

Fituesit nga këto dy ndeshje do të takohen mes vete në gjysmëfinale.

Kujtojmë se Brazil – Peru është çifti tjetër gjysmëfinal.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur