Sport

Sonte luhet finalja e madhe e Superkupës së Evropës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Garat evropiane rikthehen edhe një herë në qendër të vëmendjes, me Liverpool dhe Chelsean që takohen në finale të Superkupës së Evropës.

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin e Besiktas, Liverpool dhe Chelsea do të përballen për finalen e Superkupës së Evropës.

Liverpool për këtë finale nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e portierit Alisson Becker, të lënduar në ndeshjen hapëse të Premierligës.

Në anën tjetër, me dyshime të mëdha është edhe N’Golo Kante, që trajneri Frank Lampard la dyshime nëse do të mund të paraqitet.

Liverpool ka fituar tri herë Superkupën e Evropës, ndërsa Chelsea një herë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv