Lajme

Sonte ‘Hëna e përgjakur’, çfarë nuk duhet të bëni në këtë periudhë

Sot, më datë 26 maj 2021, pritet të ndodhë një fenomen, i cili do të jetë më i dukshëm nga pjesë të caktuara të botës duke përfshirë Australinë, disa nga SHBA perëndimore, Amerika Jugore perëndimore dhe Azia Juglindore.

Hëna e plotë e majit njihet dhe si ‘’Hëna e gjakut’’, sepse do të krijojë një eklips hënor total dhe do të duket e kuqërremtë nga vende të caktuara.

Astrologu i njohur turk Dinçer Guner ka dhënë disa paralajmërime në lidhje me ‘Hënën e gjakut’.

Sipas këtij astrologu duhet të qëndroni larg sjelljeve të ekzagjeruara, si dhe nuk duhet të bëni premtime që nuk i përmbushni dot.

“Qëndroni larg sjelljeve fanatike dhe të ekzagjeruara, mos bëni premtime që nuk mund t’i përmbushni. Këshilla ime është që ju të mos debatoni me askënd në lidhje me fenë, besimin dhe sportet gjatë kësaj periudhe dhe të jeni sa më tolerant ndaj personit tjetër.”- shkruan në postim astrologu.

Një rekomandim tjetër është të bëni llogaritë tuaja për çështje materiale dhe të shmangni shpenzimet e panevojshme.

Gjithashtu thote se për shkak të eklipsit të hënës, tensioni izraelito-palestinez mund të rritet. Skandalet financiare janë gjithashtu të mundshme në botë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë