Sport

Sonte finalja e Ligës së Evropës

Villarreal dhe Manchester United sonte (e mërkurë) do ‘luftojnë’ për trofeun e parë në këtë edicion.

Dy skuadrat kanë arritur deri në finale të Ligës së Evropës, andaj do bëjnë çmos për të mbyllur këtë edicion me trofe.

Villarrealit do t’i konvenonte trofeu, ngase do ta lejonte të merrte pjesë në Ligën e Kampionëve sepse këtë edicion e mbylli në pozitën e shtatë.

Ndërkohë, United ‘lufton’ vetëm për trofe sepse e ka të siguruar pjesëmarrjen në garën me prestigjiozë në botë.

Ndeshja nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Miejski”.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89