Blic PlusLajme

Solidariteti i artistëve kosovar për prishjen e Teatrit Kombëtar shqiptar

Aktori kosovar Naim Berisha për A2 News ka shpjeguar arsyet përse nuk duhej prishur godina historike e artit shqiptar, Teatri Kombëtar, e cili u prish dje.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme do të mbahet protestë si revoltim i prishjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë dhe po ashtu do të ketë protestë edhe në Prishtinë nga artitët kosovar.

Në videon më poshtë gjeni materialin e plotë:

Postime të ngjajshme
Lajme

Vajzat i lënë një dhuratë të bukur Vjosa Osmanit në zyrë

Lajme

Bedri Istrefi, informata se Kurti, Sveçla e Abazi kanë shkuar në dhomën e përgjimeve në PTK është e saktë

Lajme

Kryesia e Kuvendit sot do të të ketë mbledhje

Lajme

Shoqëria civile sot do të organizojë një tubim në sheshet e Prishtinës