Sport

Sokoli për Ferreiran: Ishte i padisiplinuar dhe mungonte në stërvitje

Kryetrajneri i Gjilanit, Bylbyl Sokoli, është duke marrë pjesë në emisionin sportive “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini.

Trajneri i “kuqebardhëve” ka folur për largimet nga skuadra e tij, shkruan Gazetasheshi.com

Nga Gjilani deri më tani janë larguar tre futbollistë, Erlis Frasheri, Gramoz Kurtaj dhe mbrojtësi i majtë Jackson Ferreira.

E për këtë të fundit ka folur Sokoli i cili sipas tij ka qenë i padisiplinuar dhe jo serioz.

“Ndërkaq, Ferreira ka qenë i padisiplinuar, ka munguar në stërvitje si dhe në ndeshjen e fundit në stinorin vjeshtor në Superligë ka marrë karton të kuq”, tregoi “Profa”.

“Neve na mungon një mesfushor ofanziv dhe një mbrojtës anësor, ky është synimi ynë”, shtoi Sokoli.

Gjilani zë vendin e katërt me 29 pikë të grumbulluara pas tetëmbëdhjetë ndeshjeve të luajtur.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi