Sport

Sokoli: Ky është futbollisti më profesional nga Shqipëria që ka luajtur në Kosovë

Trajneri i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli, e ka vlerësuar në maksimum futbollistin nga Shqipëria, Sebino Plakun.

Sipas Sokolit, Plaku është njëri nga futbollistët më cilësor dhe profesional që ka luajtur në futbollin kosovar, shkruan Gazetasheshi.com

Plaku ka mbrojtur ngjyrat e Llapit për gjashtë muaj, ku më pastaj u transferuar te skuadra e Gentjan Mezanit, Gjilani.

“Sebino Plaku është futbollisti më profesional që ka luajtur në Kosovë. Puna dhe zbatimi i rregullave nga ai ka qenë në nivelin e duhur”, tha Sokoli në emisionin ‘Dueli Sportiv’

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë