Sport

Sokoli bën paralele interesante për eliminimin nga Kupa

Gjilani i cili ishte njëri nga pretendetet kryesor për ta fituar Kupën e Kosovës, në 1/8-të e finales është surprizuar nga Istogu me rezultat prej 2 me 0, duke u eliminuar më herët se që është pritur.

Kryetrajneri i Gjilanit, Bylbyl Sokoli, nuk ishte aspak i kënaqur me eliminimin e hershëm e sidomos kur ishin edhe favorizues në këtë ndeshje.

‘Profa’ në një intervstë të dhënë për mediumin ‘ATV’, ka deklaruar se nuk e kishin pritur të humbasin nga Istogu, madje duke shtuar se kjo nuk është që i ka ndodhur vetëm Gjilanit, por edhe Real Madridit e Bayern Municut.

 

“Ne si skuadër favorizuese jemi shkuar me të gjitha forcat për të marrë fitore, por kundërshtari që nuk është i favorizuar ka gjithmonë një përparësi që mos të pësoj, mbyllet dhe e dënojnë kundërshtarin, ku kështu e pësuam edhe ne. Kështu ka pësuar edhe Real Madridi prej Ligës së Tretë dhe Bayern Munchen nga Kategoria e Dytë”, ka deklaruar Sokoli.

Ndërkohë, në javën e 19-të e që ishte edhe hapëse për sezonin pranveror Gjilani në udhëtim nxori një barazim kundër Feronikelit në Drenas.

Kurse në javën e 20-të, të besuarit e Bylbyl Sokolit do të ndeshen me Llapin

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina