Lajme

Snajperisti amerikano-gjerman i UÇK’së, operohet sërish për plagët e Iuftës

Ushtari i UÇK’së me nënë gjermane dhe baba amerikan Spath, Michael Valter Spath ishte pjesë e brigadës 138 në Koshare, krahpërkrah me Agim Ramadanin e të tjerë.
Ai vetëm gjatë Iuftës në Kosovë ishte i plagosur tri herë, dje operruar sërish për plagët e Iuftës.

Snajperisti amerikano-gjerman ia ka dalë me sukses operimit, sipas njoftimit që bëri Hisen Berisha, bashkëluftëtar i tij.

“Në orët e vona, nën përkujdesin e mjekut kirurg Dr. Astrit Hamza dhe ekipit të tij asistues, ia doli me sukses operimit, Heroi i luftës së UÇK në Koshare, RENGER Michael Valter Spath. I fortë dhe i durueshëm si në ditët kur u plagos disa herë e rëndë në front, ashtu edhe tani kur i duhet t’i trajtojë kohë pas kohe, ato plagë që nuk rendin t’ia kujtojnë se janë aktive”, ka shkruar Berisha.

Kujtojmë, që Snajperisti Michael Valter Spath ka marrë edhe pasaportën kosovare.

Postime të ngjajshme
Lajme

Fotografia që po habit të gjithë: Çfarë po bëjnë Albin Kurti e Shpejtim Bulliqi?

Lajme

Ja kur priten masat e reja

Lajme

Si do ta kemi motin nesër dhe ditëve në vijim

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Ky është vendimi për masat antiCOVID