Sport

Skuadra nga Prishtina siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo skuadra Kosova VR që bën gara në Grupin B të Rrafshit të Kosovës tashmë ka siguruar plasmanin në Ligën e Dytë, shkruan Gazetasheshi.com.

Në duelin e xhiros së 11-të, skuadra Kosova VR ka triumfuar me përmbysje ndaj ekipit Illyria United (2-1).

Kjo ishte fitorja e nëntë sezonale për skuadrën kryeqytetase, e cila me nëntë pikë më shumë se ndjekësi i parë Hajvalia 2020 edhe arrinë ta sigurojë plasmanin për Ligën e Dytë.

25 gola të shënuar dhe vetëm gjashtë të pranuar nga skuadra ‘bardhekaltër’ që tashmë ka nisur festën.

Renditja tabelare në Grupin B të Ligës së Tretë në Rrafshin e Kosovës:

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s