Sport

Skuadra kosovare të mërkurën nis garat në arenën ndërkombëtare

Klubi i Volejbollit Drita të mërkurën do të nisë aventurën e saj në arenën ndërkombëtare saktësisht në CEV CUP 2021, shkruan “Zeri.info”.

Skuadra kosovare do të ndeshet në 1/16 e finales së Kupës me skuadrën çeke Selmi. Të dyja ndeshjet zhvillohen në Gjilan dhe nisin nga ora 20:00.

“Klubi i volejbollit Drita në konkurrencën e femrave nga Gjilani teë meërkureën me 11 Neëntor do teë nis “lufteën” neë garat evropiane.

Ekipi i Driteës neë 1/16 e finales seë Kupeës seë CEV, do teë takohet me ekipin cëek VK Selmi BRNO. Peër shkak teë gjendjes seë pandemisëë neë Cëeki, teë dy ndeshjet do teë zhvillohen neë Gjilan.

Teë dy ndeshjet do teë transmetohen neë RTK4 dhe neë Facebook.

Federata e Volejbollit e Kosoveës i deëshiron suksese”, ka shkruar Federata e Volejbollit e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Hera e fundit e Maradonës në La Bombonera si kundërshtar i Bocas – u prit si mbret dhe nuk i përmbajti lotët

Sport

“A je i çmendur?!”, De Biazi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt

Sport

Njihuni me futbollistin shqiptar i cili u përball dy herë me legjendën Diego Maradona

Sport

Atmosferë brilante në zhveshtoren e Ballkanit, dëgjojnë këngë popullore