Sport

Skuadra evropiane shpreh interesim për Arbnor Mujen, Drita ia kërkon 650 mijë euro

Pasi shkëlqeu me Dritën në garat ndërkombëtare, Arbnor Muja, ka rënë në sy të shumë skuadrave evropiane.

E një nga to, edhe ka shfaqur interesim konkret për futbollistin 22-vjeçar.

Është Gornik Zabrze nga Superliga e Polonisë, e cila i ka dërguar shkresë zyrtare Dritës, për ta transferuar Mujën.

Megjithatë, kundëpërgjigja e Dritës, nuk ishte ajo se çfarë prisnin polakët.

Gjilanasit, kërkuan plot 650 mijë euro për ta shkëputur kontratën me Mujën e po ashtu 20% nga transferi që mund ta kryejë futbollisti në të ardhmen.

Redaksia e sportit në RTV Dukagjini, mëson se negociatat mes klubeve janë duke vazhduar dhe Muja mund ta bëj hapin e madh në karrierë duke u transferuar në Poloni.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar