Sport

Skuadra e Serie A ofron 30 milionë euro për Milot Rashicën

Milot Rashica po vazhdon të jetë një nga emrat kryesor për ndryshim skuadren gjatë kësaj vere, shkruan Gazetasport.com.

Tashmë në garë për të kanë hy shumë skuadra nga Gjermania, Anglia e Italia.

Së fundi siç raportojnë mediat italiane është skuadra e Napolit që ka shprehur interesim serioz për mesfushorin ofanziv.

30 milionë euro është shifra që është raportuar se ka ofruar Napoli për shërbimet e Milot Rashicës.

Anësori kosovar së fundi është raportuar se kishte arrtur akordin me skuadren gjermane Lipzing, por që më pas është mohuar një gjë e tillë.

Kurse, Dortmund është emër tjetër i mundshëm për transferimin e Rashicës.

Ndërsa nga ishulli britanikë, është Liverpool që ka shprehur interesim për vushtrriasinë pasi synojnë të zëvendësojnë me yllin shqiptar, Xherdan Shaqiri i cili me gjasë pritet të largohet gjatë verës.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja kur do të zhvillohet super ndeshja, ‘Maqedoni Veriore – Kosovë

Sport

Grezda sulmon fizikisht lojtarin kundërshtar në parking pas ndeshjes

Sport

Debat i ‘nxehtë’ mes Qeqës dhe Debatik Currit

Sport

Munishi me parashikim të “çmendur” për Arbërinë!