Sport

Skuadra e re kosovare shpallet kampion vjeshtor

KF Shkëndija është shpallur kampion vjeshtor nè Ligèn e dytè të Kosovës në futboll, shkruan BlicMedia.

1 barazim 1 humbje dhe 6 fitore ishte bilanci i skuadrës nga Hajvalia nè këtë edicion të garave..

Këto rezultate dhe ky sukses i kësaj skuadre ishin meritë e organizimit fantastik të skuadrès në krye me Presidentin Rrustem Pacolli, sponzorit gjeneral M twchnology dhe trajnerit tè njohur Emin Bajrami i cili me punën përkushtimin dhe seriozitetin e tij ka bërè qè skuadra e KF Shkèndija të shkëlqej me paraqitje..

Sigurisht merita për këtë të arritur e kanë edhe futbillistët të cilët me angazhimin diciplinën dhe lojrat e treguara në futhë kanë bërë që kjo skuadër e re simpatike tè shpallet kampion. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi