Sport

Skuadra e Ismet Munishit arrin tjetër fitore në ndeshjet parasezonale

Gjilani, është duke e kaluar një fazë mjaft të mirë përgatitore, por edhe në ndeshjet parasezonale, shkruan Gazetasheshi.com.

Kuqebardhët gjatë ditës së sotme janë ndeshur me KEK-un, në Obiliq.

Të besuarit e Ismet Munishit, i kanë mposhtur me rezultat mjaft të lartë “Elektrecistët”, duke triumfuar me rezultat prej 5:0.

Golat në këtë ndeshje erdhë nga Fiton Hajdari (3X), Shend Kelmendi dhe Edison Kqiku.

Ekipi i Gjilanit, pas dy ditëve do të zhvilloj edhe një miqësore, e ku përball do ta ketë ekipin e inkuadruar në Superligë, Malishevën.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar