Sport

Skuadra e Gjilanit nis përgatitjet

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e Gjilanit ka njoftuar se ka nisur me seancat e para stervitore për edicionin e ri të garave në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia.

Ky është njoftimi i klubit.

Skuadra e Gjilanit nis përgatijet

Gjilan, 05 Janar 2020-Mesditën e së dielës skuadra e Gjilanit ka filluar përgatitjet për pjesën pranverore të edicionit garues 2019/2020.

Në grumbullimin e parë të vitit 2020, futbollistët e Gjilanit stërvitjet i mbajtën tek fusha ndihmëse, e cila ishte pikënisje e përgatitjeve para fillimit të pjesës pranverore në Ipko Superligë dhe Digitalb Kupën e Kosovës në futboll.

Seanca e sotme stërvitore ishte kryesisht fizike, ku kryetrajneri i skuadrës me stafin e tijë, ju kishin caktuar futbollistëve të tyre vrapime dhe disa ushtrime tjera të forcës.
Gjithashtu stërvitjeve ditën e sotme ju ishte bashkangjitur edhe transferimi më i ri i skuadrës së Gjilanit, Sebino Plaku, i cili u njoftua nga afër me bashkë futbollistët e tijë në skuadrën e Gjilanit.

Gjilani përgatitjet do ti vijoj deri me datë 15 janar, kurse pas kësaj date skuadra e udhëhequr nga Gentian Mezani, fazën përgatitore do ta vazhdoj në shtetin Turk, më saktësisht në Antalia, vend ku dhe do ti zhvilloj disa ndeshje testuese, gjatë qëndrimit në Turqi.

📸Fotografi të realizuara gjatë seancës së sotme stërvitore⬇️

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv