Sport

Skuadra e cila po kërkon inkuadrimin në Superligë fillon përgatitjet në ambient të mbyllur

Edhe skuadrat e Ligës së Parë kanë filluar përgatitjet për sezonin pranveror, shkruan Gazetasheshi.com

Por në pamundësi të përgatiten jashtë pas reshjeve të mëdha të shiut, kanë zgjedhur fusha të mbyllura.

Skuadra e cila ka përfunduar sezonin vjeshtor në vendin e parë të Ligës së Parë në grupin A, Dukagjini ka filluar të kryejë stërvitjet në fusha të mbyllura.
Gjatë ditëve në vijim skuadra e drejtuar nga Armend Dallu, përgatitjet do t’i vazhdoj në Turqi.

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës