Sport

Skocia ia tregon vendin Serbisë, nuk e lë të kualifikohet në Evropian!

Kanë përfunduar edhe dy takimet e tjera që në kohën e rregullt përfunduan në 1:1, duel këto që u zhvillua në kuadër të finale së Ligës së Komebeve.


Kështu, pas vazhdimeve Sllovakia shënoi edhe njëherë ndaj Irlandës së Veriut, ku edhe fitoi një vend në Kampioantin Evropian 2020, pra ky takim u mbyll në 1:2, shkruan IndeksOnline

Serbia dhe Skocia nuk treguan asgjë në vazhdim, por penalltitë ishin ato që vulosën fatin e këtij takimi, ku Kombëtarja serbe humbi me rezultat 4:5 ne penallti. me këtë rast Skocia fitoi një biletë për Evropian.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi