Sport

‘Skifterat’ pushtojnë Mitrovicën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Gjilani është njëra nga skuadrat më të përforcuara këtë afat kalimtar veror.

Bardhekuqtë kanë bërë përforcime të mëdha dhe për synim kanë të fitojnë trofe dhe daljen në Evropë.

Ndeshjen e parë Gjilani në edicionin e ri do ta luaj në udhëtim te Trepça ’89.

Në këtë takim Gjilani do të ketë mbështetje të madhe nga tifo grupi i tyre ‘Skifterat’.

‘Skifterat’ kanë marrë rrugë në Mitrovicë dhe në numër të madh pritet të jenë lojtari i 12-të i Gjilanit.

Trepça ’89 – Gjilani do të luhet në stadiumin Riza Lushta dhe pritet të filloj me fillim nga ora 17:00.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv