Sport

“Skifterat” e Gjilanit vazhdojnë aktivitetet bamirëse, këtë herë jashtë Kosovës

Tifozët e Gjilanit, “Skifterat” janë duke vazhduar aktivitetet bamirëse, shkruan Insporti.

Fansat e klubit nënkampion të Kosovës, “Skifterat” shquhen për punë bamirësie duke ndihmuar njerëzit dhe komunitetet në nevojë.

Këtë herë, ata kanë bërë diçka më ndryshe, ku kanë kaluar kufinjët e Kosovës, për t’i dalur në ndihmë një komunitetit rural në Sri Lanka, shtet ky në jug të kontinetit aziatik.

Anëtari i “Ultras Skifterave”, Kujtim H, përmes Human Relief mundësoi hapjen një pusi të ujit të pijshëm, një burim ky esencial për jetë.

Postime të ngjajshme
Sport

Vedat Muriqi luajti mbi gjysmë ore në barazimin e Lazios, kështu u vlerësua për paraqitjen e tij

Sport

Barcelona fiton pa probleme ndaj Juventusit, Manchester United e shkelë Leipzigun

Sport

Ismet “Baba” provokon keq Prishtinën

Sport

Liverpooli pyet ndjekësit në “Facebook” për Shaqirin: Sa i mirë ishte ky njeri mbrëmë?