Sport

Skënderbeu e transferon futbollistin kosovar, zyrtarizimi çështje kohe

Skuadra e Skënderbeut pas disa largimeve ka filluar me transferime për t’u forcuar për sezonin e ri.

Ekipi nga Korça pritet që sot ta zyrtarizojë transferimin e mbrojtësit kosovar, Mërgim Shala.

“Panorama Sport” ka raportuar gjatë se qendërmbrojtësi kosovar do të zyrtarizohet sot.

Shala është 23-vjeçar dhe karrierën e tij e ka kaluar deri më tani në Suedi.

Mergim Shala wil verrassen met SV Noordeloos: ‘Top-5 is mogelijk’ | Voetbalnieuws uit de regio, altijd actueel

Së fundmi ai është aktivizuar për skuadrën e Asyriskas.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin