Zgjedhjet 2021

“Skenarët” e Dardan Sejdiut për formimin e Qeverisë

Analisti politik, Dardan Sejdiu ka parashikur skenarët e formimit të Qeverisë pas zgjedhjeve.

Ai ka theksuar se koalicioni më i mundshëm ai ndërmjet Vetëvendosjes dhe AAK-së dhe minoriteteve.

Sejdiu tha se ai do të dëshironte një koalicion mes Vetëvendosjes e PDK-së.

Ky koalicion sipas tij do të ishte tepër stabil, dhe do të mund të bënte edhe ndryshime kushtetuese.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Këto janë ish-deputetet e Kuvendit që nuk arritën të fitojnë besimin e qytetarëve për një mandat të ri

LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

LajmeZgjedhjet 2021

Votat e djalit të Sami Lushtakut në Drenicë

LajmeZgjedhjet 2021

Kandidati i PDK-së tregon se sa vota ka marrë