Lajme

Skandali i sigurimit të Presidentes Kolinda Kitarovic

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ministria e Punëve të Brendshme të Kroacisë njoftoi se atyre ju vodhën pjesë të pajisjeve të policëve nga vetura e sigurimit që kanë detyrë mbrojtjen e familjes së presidentes kroate, ky është rasti i dytë i skandalit me mbrojtjen e afërt të policisë kroate, këtë muaj dikush ju vodhi edhe armët zyrtare

Vjedhja nga vetura ndodhi në një periudhë gjatë të cilës , për shkak të rrethanave të kryerjes së detyrave zyrtare, vetura kishte mbetur e pa mbikëqyrje në një kohë të shkurtër.

Ishte nisur procedura për përcaktimin e përgjegjësisë së oficerëve të policisë për shkelje gjatë shërbimit zyrtarë dhe është caktuar masa disiplinore e përshtatshme me shkeljen në detyrë, theksoi ministria e brendshme, njoftojnë mediat kroate.

Ky nuk është rasti i vetëm këtë muaj i neglizhencës së policisë kroate dhe këtij njësiti të posaçëm të mbrojtjes së afërt, pasi dy policë janë suspenduar nga detyra kur dikush ju vodhi armët zyrtare./gazetaekspres/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat