Lajme

Skandali i Luljeta Aliut ndaj familjeve të dëshmorëve: S’mund t’i respektojmë përjetësisht!

Analistja kosovare, Luljeta Aliu, ka dhënë një deklaratë skandaloze në një emision politik.

Ajo ka ofenduar njërën prej kategorive më të çmuara të vendit, familjet e dëshmorëve.

Sipas saj, kjo kategori s’duhet të ketë respekt gjatë gjithë jetës.

“Nganjëherë me duket paksa e tejkalume që secili me përmend patriotizmin e familjes së tij. Nuk ka nevojë me përsërit gjithmonë.

“Ka ardhur koha mos me u marrë me narracione të paraluftës, por duhet të me pa përpara. Mua më duket shumë e tepërt që secili me përmend se e ka pas një dëshmor, një ashtu… ne i mbrojmë dëshmorët, lavdi të gjithëve, por nuk mundemi me kërku benifite edhe respekt gjatë gjithë jetës, përjetësisht…, sepse secili është prek në familje”, ka deklaruar ajo në T7.

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këtë shtet kryhet transplanti i parë i të dy duarve dhe krahëve

Lajme

Shpërthejnë të qeshurat në studio: Valon Syla imiton Rron Gjinovcin në debat, video bëhet virale

Lajme

Ky fshat në Kosovë, ua ndalon të gjitha partive politike tubimet elektorale

Lajme

Vdes 28-vjeçarja nga Ferizaj, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë