Sport

S’ka vend sërish për Shaqirin te Liverpooli

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Southampton e Liverpool

Southampton dhe Liverpool do të përballen nga ora 16:00 në stadiumin “St. Mary’s”, xhiro e dytë në Premierligë.

Në ndeshjen e parë, Liverpooli mori pikët e plota, duke e mposhtur 4-1 Norwich Cityn, derisa Southamptoni humbi 3-0 në udhëtim te Burnley.

Në këtë ndeshje sërish s’ka vend për shqiptarin, Xherdan Shaqiri, i cili ka paralajmëruar se nëse nuk i premtohen minuta, mund të ndërrojë skuadër këtë verë, raporton Gazeta Express.

Portieri Adrian, që u lëndua gjatë festimeve pas triumfit në finale të Superkupës së Evropës, është rikuperuar dhe starton në port për “Redsat”.

Southampton:

Liverpool:

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv