Sport

S’ka fitues në Torino, Juventusi vazhdon pa fitore

Është mbyllur pa fitues derbi i javës së katërt në kampionatin elitar të Italisë.

Juventusi dhe Milani kanë ndarë pikët duke luajtur 1-1 në “Allianz Stadium”, shkruan Demokracia.com.

“Zonja e Vjetër” ishte e para në avantazh qysh në minutën e katërt me golin e sulmuesit spanjoll, Alvaro Moratës.

Me rezultatin 1-0 u mbyll edhe pjesa e parë e takimit.

“Rossonerët” gjetën forcën në minutën e 79-të, me kroatin, Ante Rebic që realizoi me kokë pas harkimit nga këndi i Tonalit.

Ky rezultat nuk i konvenoi asnjërës palë, pasi Juventusi vazhdon të mbetet pa fitore dhe në zonën e kuqe me vetëm dy pikë.

Derisa edhe Milani dështoi të bëhej lider i Serisë A. “Kuqezinjtë” kanë 10 pikë dhe janë në vendin e dytë.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!