Sport

Situatë e tmerrshme në Serie A, këta janë 30 futbollistët pozitivë me COVID-19

Pas pauzës së kombëtareve, në fundjavë rikthehet Seria A për javën e 4-të të saj. Ndeshja “Big” padiskutim do të jetë derbi Inter-Milan. Por në kampionat tremb fakti i COVID-19, ku gjithçka nisi me 14 lojtarët pozitivë të Genoas, dhe që sfida ndaj Torinos u shty për një datë tjetër.

Praktikisht janë 30 lojtarë pozitiv me COVID-19 , të cilët mbajnë në ankth klubet e tyre por edhe vazhdimësinë e kampionatit. Lajmi i mire për klubet dhe vetë lojtarët është se sipas ndryshimeve në Ligjin e Sportit dhe Protokollit në Itali për futbollin është se lojtarët që kanë rezultuar pozitiv do të qëndrojnë vetëm 10 ditë karantinë dhe jo më 14 ditë siç ishte më parë dhe do t’i nënshtrohen vetëm një tamponi.

Tabela e plotë e lojtarëve pozitivë me COVID-19:

Atalanta: Marko Karneseki.

Genoa: Valon Behrami, Davide Biraski, Petar Berlek, Franchesko Casata, Domeniko Chrisito, Mattia Destro, Lucas Lerager, Darian Males, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Marko Pjaca, Lase Sane, Miha Zajc, Davide Zapaccosta.

Verona: Antonin Barac, Koraj Gunter

Juventus: Cristiano Ronaldo

Inter: Alessandro Bastoni, Milan Skriniar, Ragga Naingolan, Roberto Gagliardini, Radu, Ashley Yang

Milan: Leo Duarte, Mateo Gabia

Napoli: Piotr Zielinski, Eljif Elmas

Roma: Amadu Diavara

Specia: Ricardo Markica.

Postime të ngjajshme
Sport

Rashica në vetizolim

Sport

Gjigantët evropianë interesohen për yllin e Real Madridit

Sport

Jo vetëm italianët, ja çfarë shkruajnë mediat franceze për Mirlind Dakun

Sport

Zyrtare: Formacionet startuese të ndeshjes, Napoli- Az Alkmaar, ky është vendimi për Amir Rrahmani