Lajme

Siria bombardon autokolonën turke, 3 të vdekur dhe 12 të plagosur

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Qeveria Siriane ka kryer një sulm ajror ku ka vrarë 3 civilë në ndalimin e hyrjes në Idlib të një autokolone turke.

12 persona të tjerë u plagosën në sulmin në provincën Idlib të hënën, tha ministria turke e mbrojtjes.

Qindra civilë tashmë janë vrarë si rezultat i kësaj lufte, dhe ekziston frika se edhe më shumë do të vdesin nëse situata vazhdon të përshkallëzohet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet