Lajme

Sipas rezultateve preliminare, ky kandidat fiton në Junik

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovë për kryetar të Junikut, Ruzhdi Shehu ka arritur të mposhtë në balotazh kryetarin aktual nga radhët e AAK’së, Agron Kuçi, përcjellë Gazeta Metro.

Nga numërimi i 100 për qind të votave, Shehu i LDK’së ka arritur të fitoj 50.61 për qind të votave, ndërsa Agron Kuçi 49, 39 për qind.

Ky rezultat është preliminar, pasi ende nuk janë numëruar votat e diasporës dhe ato me kusht.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *