Lajme

Sipas Hotit, s’ka virus në komunat me shumicë serbe në Kosovë

Kryeminstri i Kosovës, Avdullah Hoti ka publikuar sot bilancin të infektuarve me koronavirus në vendin tonë, por nuk i ka përfshirë rastet nëpër komunat me shumicë serbe.

Në bilancin e publikuar shihet qartë se në komunat me shumicë serbe nuk janë raportuar rastet e të infektuarve me COVID-19.

Në komunat: Leposaviç, Zubin Potok, Partesh, Shterpcë, Zveçan dhe Ranillug mungojnë shifrat rreth të infektuarve me COVID-19 edhe pse janë në zonën e verdhë (rrezik i mesëm i infektimit) që do të thotë se duhet t’i kenë së paku 76 deri në 150 persona të infektuar.

Postime të ngjajshme
Lajme

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Lajme

Kusari-Lila: Kjo është forma e vetme që Ramush Haradinaj të bëhet President

Lajme

Reagon kandidati i PDK-së, ia uron fitoren Shpejtim Bulliqit

Lajme

Haraqija kapet me Gjinovcin