Sport

Sikur t’i kishte bërë një nënë – Trajneri kosovar ngjan frikshëm me Mikel Artetan

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta e ka sozinë e tij në Kosovë, dhe ai është trajneri Arsim Thaqi.

Arteta së fundi u emërua trajner i Arsenalit dhe që nga momenti kur mori frenat e skuadrës, ‘Topçinjtë’ po bëjnë lojë më të bukur, shkruan Reporteri.net

Por, tekniku spanjoll duhet theksuar se e ka sozinë e tij në Kosovë, me Arsim Thaqin që ngjan frikshëm me Artetan.

Në fotografitë e mëposhtme mund ta shihni se sa shumë i përngjajnë njëri-tjetrit, Arteta dhe Thaqi.

Kujtojmë që Thaqi së fundi ishte trajner i Flamurtarit, ndërsa në të kaluarën ka qenë edhe trajner i Prishtinës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv