Lajme

Si shkak i motit të lig ndërpritën kërkimet, ka mbetur një trup i pajetë në rrënoja

Përkeqësimi i kushteve të motit me stuhinë e shiut që përfshiu qytetin e Durrësit ka detyruar grupet e kërkim shpëtimit të ndërpresin operacionin në rrënojat e hotel “Miramare”, aty ku dyshohet se ndodhet ende një trup i pajetë.

Operacioni pritet të rinisë sërish nesër në mëngjes.

Deri tani nga tërmeti zyrtarisht janë 46 viktima. Më herët Ministria e Mbrojtjes publikoi edhe listën e emrave.

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK tregon se a do ta votojë Qeverinë e re

Lajme

1 rast i ri me COVID 19, IKSHP s’tregon nga cila komunë është i infektuari

Lajme

Kurti i emëron Nenad Rashiqin dhe Aleksandar Stankoviqin keshilltarë politikë

Lajme

Banorët e Dumnicës mbushin rrugët për të portestuar, kërkojnë të dalin nga karantina