Lajme

Si ndodhi vrasja e 49 vjeçarit në Mitrovicë?

Driton Salihu mbeti i vrarë ndërsa vëllai i tij Jeton Salihu i plagosur pasi u qëlluan me armë zjarri nga dy persona të dyshuar që tashmë gjenden në arrati.

Sipas familjarëve të viktimës ngjarja filloi nga një rrahje që djemtë e tani të plagosurit kishin me të dyshuarit, ku pastaj këta të fundit erdhën dhe te shtëpia ku shtinë në dy kryefamiljarët.

Të plagosurit fillimisht u transferuan për në spital e disa orë më vonë nga autoritetet spitalore është raportuar se njëri nga të plagosurit si pasojë e plagëve ka vdekur, ndërsa policia po vazhdon të merret me zbardhjen e rastit.

Ky është rasti i katërt i përleshjeve me armë në ditët e fundit në Komunën e Mitrovicës dhe për këtë qytetarët bëjnë thirrje që të mos përsëriten raste të këtij lloji.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike

Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin

Lajme

Sindikata e Zjarrfikësve letër kryeministrit, ka disa kërkesa

Lajme

Rrufeja godet dasmorët, së paku 17 të vdekur