LajmeSport

Si është gjendja e kryetarit të Plisave, i cili u plagos në Prishtinë, flasin nga QKUK-ja

Gjendja e personit të plagosur, R.G para pak minutash në Prishtinë është e mirë dhe është jashtë rrezikut për jetë, .

Lajmin për Gazetën Express e kanë konfirmuar nga QKUK-ja, ku thonë se personi është plagosur kryesisht në shpinë.

“Gjendja është stabile dhe është jashtë rrezikut për jetë. Ai u plagos kryesisht në shpinë”, thonë nga QKUK-ja.

Lajmin për plagosjen e një personi, e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Sot rreth orës 21:00 kemi marrë informacionin për një plagosje me armë zjarri në rrugën “UÇK”në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes.

Bazuar në të dhënat fillestare në këtë vend është plagosur 1 person. I njëti është dërguar për tretman mjekësor. Aktualisht ekipet policore janë duke punuar në identifikimin dhe lokalizimin e vendndodhjes së personave të dyshuar”, tha Borovci.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Sport

Pas formës së dobët, Liverpool merr vendim për të ardhmen e Klopp