EkonomiLajme

Si do të udhëtojnë kosovarët në Mal të Zi pa e paguar taksën?

Nga 1 korriku, qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë në Mal të Zi, pa e paguar taksën në vlerë prej 15 eurosh.

Kështu ka bërë të ditur zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, duke dhënë detaje të mëtutjeshme.

“Që nga 1 korriku, qytetarët e Kosovës në Mal të Zi mund të shkojnë pa paguar sigurim për automjete!
Qytetarët e Malit të Zi do të shkojnë në Kosovë, me automjetet e tyre, me Karton të Gjelbër valid, dhe qytetarët e Kosovës do të hyjnë në Malin e Zi me automjetet e tyre me sigurim plus të Kosovës.
Lajm i mrekullueshëm për sezonin e ardhshëm turistik!” ka shkruar Rexhepi.

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian

Lajme

Infektologu kosovar tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur