Sport

Shumë nuk e dinin, por sot u luajt një ndeshje e rëndësishme në Kupën e Kosovës

Kosova e Prishtinës fitoi sot ndeshjen e saj në Kupën e Kosovës dhe u kualifikua tutje, raporton Gazeta Olle.

Skuadra nga kryeqyteti mposhti në një duel tek kundërshtarët e FC Sharrit.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte: Kosova Prishtinës 6-3 Sharri

Skuadra nga Liga e Tretë kështu kalon në rrethin e rradhës ku do të inkuadrohen në short edhe skuadrat e Ligës së Parë./

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të