Auto/Tech

Shtyrja e lansimit të Huawei Mate X është bërë për ta avancuar procesorin dhe kamerën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lansimi i Huawei Mate X – që është telefoni parë i palosshëm i kësaj kompanie – është shtyrë sërish dhe nuk do të shfaqej në shtator si parashikohej, por mund të ndodhë dikur në nëntor.

Neowin ka mësuar se ky telefon, kurdo që të arrijë do të ketë ndryshime të mëdha dhe jo si e kemi parë më herët.

Burime pranë Huawei, kanë bërë të ditur, se shtyrja e lansimit është bërë për ta avancuar më shumë procesorin dhe kamerën dhe jo se ka ndonjë problem ky telefon.

Si pjesë e planeve, është procesori ri Huawei Kirin 990, për të cilin nuk dihen specifikat si dhe kamera që është përdorur në Huawei P30 Pro, që realizon fotografi shumë të mira dhe në dritë të dobët.

Mbetet ende një telefon i palosshëm, ndërsa thuhet se Huawei Mate X, në këtë linjë të telefonave do të jetë shumë i mirë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri